Тел: +389076437227 
16 Jun, 2019
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Интервју со...

 

Бизнис

 

Емисии

Музика

Најнови вести

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ПРОИЗВОДСТВО НА КАЛИНКИ

ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД …

Oд производство на калинки може да се живее, но само ако се обезбеди пласман на производите над...

No comments 16-06-2019

„ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО И Е ПЕТРУНИЈА“ ОД УТРЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА

„ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО И Е…

Mакедонската премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Струг...

No comments 16-06-2019

СВЕТА ПЕДЕСЕТНИЦА-ДУХОВДЕН

СВЕТА ПЕДЕСЕТНИЦА-ДУХОВДЕ…

Духовден се празнува три дена, а првиот ден од празникот секогаш е во недела. Овој е единствен ...

No comments 16-06-2019

ЗАВРШИ МЕЃУНАРОДНИОТ НАТПРЕВАР НА МЛАДИ ПИЈАНИСТИ „ГЕВГЕЛИЈА 2019“

ЗАВРШИ МЕЃУНАРОДНИОТ НАТП…

Со доделување награди на најдобрите, во Гевгелија заврши уште едно издание на Мегународниот нат...

No comments 16-06-2019

„НАШЕТО ОРО – ЕДЕН ЧЕКОР КОН МИНАТОТО,ТРИ КОН ИДНИНАТА“

„НАШЕТО ОРО – ЕДЕН ЧЕКОР …

По повод 15 години континуирана работа на Ансамблот „Бојмија“ од Гевгелија, денес, недела, 16 ј...

No comments 16-06-2019

ОД ДЕНЕС СО ВОЗ ЗА СОЛУН ЌЕ СТИГНУВАТЕ СО АВТОБУС!

ОД ДЕНЕС СО ВОЗ ЗА СОЛУН …

Од денеска, 15 јуни 2019, треба да биде пуштена сезонската железничка линија Белград – Скопје –...

No comments 15-06-2019

НАЈПРОДАВАНИ МУЗИЧКИ АЛБУМИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА

НАЈПРОДАВАНИ МУЗИЧКИ АЛБУ…

Музика слушаат сите и секој има омилени музичари, бендови и албуми. Се случува одредена песна и...

No comments 15-06-2019

ЌЕ ДАДЕТЕ ЛИ 300 ДОЛАРИ ЗА ДА ГУШКАТЕ КРАВИ И ДА СЕ ОПУШТИТЕ?

ЌЕ ДАДЕТЕ ЛИ 300 ДОЛАРИ З…

Прегрнувањето крави е нов тренд што завладеа во светот. Ако никогаш не сте можеле да се замисли...

No comments 15-06-2019

КК „КОЖУВ“, КК „БЛОКОТЕХНА“ И ЖРК „ГЕВГЕЛИЈА“ ДОБИВААТ ВАУЧЕРИ ОД ДРЖАВАТА

КК „КОЖУВ“, КК „БЛОКОТЕХН…

Агенција за Млади и Спорт (АМС) со ваучер-системот ќе ги помага спортските колективи, а по фудб...

No comments 15-06-2019

ЌЕ СЕ ПРСКА ОД ЗЕМЈА ПРОТИВ КОМАРЦИ

ЌЕ СЕ ПРСКА ОД ЗЕМЈА ПРОТ…

Од општина Гевгелија известуваат дека на подрачјето на општината, во деновите од понеделник, 17...

No comments 15-06-2019

ВО БОГДАНЦИ ЌЕ БИДЕ ИЗВЕДЕНА ПРЕТСТАВАТА „АЈ УШТЕ ПО ЕДНА“

ВО БОГДАНЦИ ЌЕ БИДЕ ИЗВЕД…

Денес, на 14.06.2019-та година (петок) со почеток од 20 часот, во Домот на културата „Бранд Пет...

No comments 14-06-2019

ЗАДУШНИЦА - НЕ ТРЕБА ДА Е ГОЗБА ЗА НАЈАДЕНИТЕ,ТУКУ МИЛОСТ КОН ГЛАДНИТЕ

ЗАДУШНИЦА - НЕ ТРЕБА ДА Е…

Молитвата и милосрдните дела се најпотребното за спасение на душите на покојниците но и за наши...

No comments 14-06-2019

Вести

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
СВЕТА ПЕДЕСЕТНИЦА-ДУХОВДЕН

СВЕТА ПЕДЕСЕТНИЦА-ДУХОВДЕ…

Духовден се празнува три дена, а првиот ден од празникот секогаш е во недела. Овој е единствен ...

No comments 16-06-2019

ЗАВРШИ МЕЃУНАРОДНИОТ НАТПРЕВАР НА МЛАДИ ПИЈАНИСТИ „ГЕВГЕЛИЈА 2019“

ЗАВРШИ МЕЃУНАРОДНИОТ НАТП…

Со доделување награди на најдобрите, во Гевгелија заврши уште едно издание на Мегународниот нат...

No comments 16-06-2019

„НАШЕТО ОРО – ЕДЕН ЧЕКОР КОН МИНАТОТО,ТРИ КОН ИДНИНАТА“

„НАШЕТО ОРО – ЕДЕН ЧЕКОР …

По повод 15 години континуирана работа на Ансамблот „Бојмија“ од Гевгелија, денес, недела, 16 ј...

No comments 16-06-2019

ОД ДЕНЕС СО ВОЗ ЗА СОЛУН ЌЕ СТИГНУВАТЕ СО АВТОБУС!

ОД ДЕНЕС СО ВОЗ ЗА СОЛУН …

Од денеска, 15 јуни 2019, треба да биде пуштена сезонската железничка линија Белград – Скопје –...

No comments 15-06-2019

ЌЕ СЕ ПРСКА ОД ЗЕМЈА ПРОТИВ КОМАРЦИ

ЌЕ СЕ ПРСКА ОД ЗЕМЈА ПРОТ…

Од општина Гевгелија известуваат дека на подрачјето на општината, во деновите од понеделник, 17...

No comments 15-06-2019

ВО БОГДАНЦИ ЌЕ БИДЕ ИЗВЕДЕНА ПРЕТСТАВАТА „АЈ УШТЕ ПО ЕДНА“

ВО БОГДАНЦИ ЌЕ БИДЕ ИЗВЕД…

Денес, на 14.06.2019-та година (петок) со почеток од 20 часот, во Домот на културата „Бранд Пет...

No comments 14-06-2019

ЗАДУШНИЦА - НЕ ТРЕБА ДА Е ГОЗБА ЗА НАЈАДЕНИТЕ,ТУКУ МИЛОСТ КОН ГЛАДНИТЕ

ЗАДУШНИЦА - НЕ ТРЕБА ДА Е…

Молитвата и милосрдните дела се најпотребното за спасение на душите на покојниците но и за наши...

No comments 14-06-2019

ВРЕМЕТО ПЕКОЛНО, СЛУШАЈТЕ ГИ ПРЕПОРАКИТЕ ОД ЛЕКАРИТЕ

ВРЕМЕТО ПЕКОЛНО, СЛУШАЈТЕ…

Македонија од денеска е зафатена со температури од жолта алертна фаза. Температурата се искачи ...

No comments 13-06-2019

ПРЕЗЕНТИРАН ПРЕНОСЕН ИНСТРУМЕНТ ЗА МЕРЕЊЕ НА АЕРОЗАГАДУВАЊЕТО

ПРЕЗЕНТИРАН ПРЕНОСЕН ИНСТ…

Преносен инструмент за мерење параметри на аерозагадувањето Bluecloud, денеска, беше презентира...

No comments 13-06-2019

ЌЕ СЕ ИЗБИРА ИЗВЕДУВАЧ НА ПАТОТ ОД ВАЛАНДОВО ДО МАНАСТИРОТ „СВ. ЃОРЃИ“

ЌЕ СЕ ИЗБИРА ИЗВЕДУВАЧ НА…

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион објави јавна набавка за избор на изведувач н...

No comments 13-06-2019

ВНИМАВАЈТЕ КОГА ЌЕ ОДИТЕ НА ОДМОР СО ВОЗИЛО ВО СТРАНСТВО

ВНИМАВАЈТЕ КОГА ЌЕ ОДИТЕ …

Ако планирате да одите на одмор ова лето, да се одморите малку од гужвата, да уживате на убава ...

No comments 13-06-2019

АКАДЕМИК БЛАЖО БОЕВ ПО ВТОР ПАТ ИЗБРАН ЗА РЕКТОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ОД ШТИП

АКАДЕМИК БЛАЖО БОЕВ ПО ВТ…

Академик Блажо Боев, редовен професор на Факултетот за природни и технички науки при УГД, е изб...

No comments 13-06-2019

ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА АНА ПАПАЛАЗОВА НА ФИНАЛНИОТ КРУГ „КЕНГУР 2019“

ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА АНА ПАПАЛ…

Ученичката Ана Папалазоваод I (прва) година од СОУ„ЈосифЈосифовски“ од Гевгелија го освои прво...

No comments 13-06-2019

ПЛАНИНАРСКИ КАМП „КОЖУФ 2019“-БЕГСТВО ВО УБАВИНИТЕ НА ПРИРОДАТА

ПЛАНИНАРСКИ КАМП „КОЖУФ 2…

Веќе трет ден во планинарскиот дом „Томе Шутов-Кротки“ во прекрасните прегратки на Кожуф планин...

No comments 12-06-2019

„ЛУНА“-КНИГА ЗА ЖИВОТОТ И ЉУБОВТА КОН КОЊИТЕ

„ЛУНА“-КНИГА ЗА ЖИВОТОТ И…

Промоцијата на книгата „Луна“ на младата Викторија Јованова се одржа во преполнетиот салон на х...

No comments 12-06-2019

СО МЕДАЛИ СЕ ЗАКИТИЈА СПОРТИСТИТЕ НА „МОБИЛНОСТ“ ОД ГЕВГЕЛИЈА

СО МЕДАЛИ СЕ ЗАКИТИЈА СПО…

Здружението на лица со телесен инвалидитет Мобилност од Гевгелија учествуваше на Спортски игри...

No comments 12-06-2019

НА 17 И 18 ЈУНИ ПРВ УПИСЕН РОК ВО СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА ВО ГЕВГЕЛИЈА, БОГДАНЦИ И ВАЛАНДОВО

НА 17 И 18 ЈУНИ ПРВ УПИСЕ…

И, додека за сите други ученици, летниот одмор започна од вчера, 10 јуни, за полуматурантите и...

No comments 11-06-2019

КОНЦЕРТ НА ОРКЕСТАРОТ И ВОКАЛНИОТ СОСТАВ ПРИ СОУ „БОГДАНЦИ“ И ХОРОТ „КАНТИЛЕНА“ОД БУГАРИЈА

КОНЦЕРТ НА ОРКЕСТАРОТ И В…

Во Домот на култура „Бранд Петрушев“ – Богданци, минатиот викенд се одржа концерт на оркестаро...

No comments 11-06-2019

ПЛАНИНАРСКИ КАМП ЗА МЛАДИ „ТАНЧЕВ ЃОРГИ-ГОЦЕ“

ПЛАНИНАРСКИ КАМП ЗА МЛАДИ…

Здружението Планинарски Спортски Клуб „КОЖУФ“ од Гевгелија, заедно со Младинската комисија на Ф...

No comments 10-06-2019

ПОСЛЕДЕН УЧИЛИШЕН ДЕН

ПОСЛЕДЕН УЧИЛИШЕН ДЕН

За учениците денеска е последен ден од учебната година. Од утре ќе одморат за време на летниот ...

No comments 10-06-2019

СО ЉУБОВ И ПЕСНА СЕ ЧИСТЕШЕ ВАРДАРСКИ РИД

СО ЉУБОВ И ПЕСНА СЕ ЧИСТЕ…

Стотина гевгеличани од различна возраст учествуваа на првиот еко хепенинг организиран на Вардар...

No comments 10-06-2019

ВИКТОР, ТИ СИ НАШИОТ ХЕРОЈ

ВИКТОР, ТИ СИ НАШИОТ ХЕР…

Со оваа емотивна порака, учениците од ООУ „Владо Кантарџиев“, на крајот од деветгодишното школу...

No comments 09-06-2019

ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „ЛУНА“ НА МЛАДАТА ВИКТОРИЈА ЈОВАНОВА

ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „ЛУН…

Викторија Јованова е ученичка од седмо одделение во основното училиште „Владо Кантарџиев“ од на...

No comments 09-06-2019

ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА „ЦАРСКИОТ ПАЖ“

ТЕАТАРСКА ПРЕТСТАВА „ЦАРС…

Поетoт, прозаистот и драмски писател Јосип Палада е роден на 17 декември 1935 година во малото ...

No comments 09-06-2019

Спорт

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
КК „КОЖУВ“, КК „БЛОКОТЕХНА“ И ЖРК „ГЕВГЕЛИЈА“ ДОБИВААТ ВАУЧЕРИ ОД ДРЖАВАТА

КК „КОЖУВ“, КК „БЛОКОТЕХН…

Агенција за Млади и Спорт (АМС) со ваучер-системот ќе ги помага спортските колективи, а по фудб...

No comments 15-06-2019

СE СПОИЈА КК БЛОКОТЕХНА И КК КОЖУВ

СE СПОИЈА КК БЛОКОТЕХНА И…

Нашиот град од следната сезона во Првата македонска кошаркарска лига, место досегашните два, ќе...

No comments 13-06-2019

„ТИ-ХО“ ЗАВРШИ, НО ПРИКАЗНАТА СО МАЛИОТ ФУДБАЛ ВО МИРАВЦИ ПРОДОЛЖУВА

„ТИ-ХО“ ЗАВРШИ, НО ПРИКАЗ…

Низ изминатите години се ширеа информации дека турнирот „Тихо“, еден од заштитните знаци на Мир...

No comments 11-06-2019

ТОШЕ АНЧЕВ ТРЕТ НА ПОЛУМАРАТОНОТ „СТРУМИЦА НА УЛИЦА 2019“

ТОШЕ АНЧЕВ ТРЕТ НА ПОЛУМА…

Повеќе од 400 учесници зедоа учество на вториот полумаратон ,,Струмица на улица’’- СОФ 2019 кој...

No comments 10-06-2019

ВО НЕДЕЛА ПОЛУМАРАТОН „СТРУМИЦА НА УЛИЦА 2019“

ВО НЕДЕЛА ПОЛУМАРАТОН „СТ…

Повеќе од 300 учесници се пријавени за вториот полумаратон ,,Струмица на улица’’- СОФ 2019 кој ...

No comments 07-06-2019

РАБОТНИЧКИ ЈА ДОБИ МАЈСТОРКАТА СО БЛОКОТЕХНА

РАБОТНИЧКИ ЈА ДОБИ МАЈСТО…

Екипата на Работнички ја доби мајсторката со Блокотехна и закажа финале со вечниот ривал МЗТ Ск...

No comments 05-06-2019

БЛОКОТЕХНА ЌЕ ИГРА МАЈСТОРКА СО РАБОТНИЧКИ

БЛОКОТЕХНА ЌЕ ИГРА МАЈСТО…

Кошаркарите на Блокотехна извојуваа ja извојуваа и втората победа на домашен терен, со висок ре...

No comments 03-06-2019

ВАРДАР ВО ФИНАЛЕТО, БАРСЕЛОНА ВО ШОК

ВАРДАР ВО ФИНАЛЕТО, БАРСЕ…

Македонските ракометни херои уште еднаш ја кренаа цела Македонија на нозе.Играчите во црвено цр...

No comments 01-06-2019

„МЛАДОСТ„ БОГДАНЦИ ПОБЕДНИК НА РАКОМЕТНАТА ПЛЕЈ АУТ ЛИГА

„МЛАДОСТ„ БОГДАНЦИ ПОБЕДН…

Со победата над директниот конкурент за првото место на Плеј аут табелата, екипата на РК Астраи...

No comments 01-06-2019

БЛОКОТЕХНА ГО „РАСТУРИ“РАБОТНИЧКИ

БЛОКОТЕХНА ГО „РАСТУРИ“РА…

Блокотехна во својата сала во Негорци со одлична игра му го нанесоа еден од најтешките порази д...

No comments 29-05-2019

РАКОМЕТНИТЕ ЈУНИОРИ НА ПАРТИЗАН ГЕВГЕЛИЈА НАЈДОБРИ

РАКОМЕТНИТЕ ЈУНИОРИ НА ПА…

Вчера, во Спортската сала 26 Април во Гевгелија, се одржа четвртиот ракометен јуниорски куп-Ју...

No comments 28-05-2019

„ БЛОКОТЕХНА“ ЗАГУБИ ОД „РАБОТНИЧКИ“ , УТРЕ ИМА МОЖНОСТ ДА ИЗЕДНАЧИ!

„ БЛОКОТЕХНА“ ЗАГУБИ ОД „…

Работнички триумфираше со 87-79 на домашен терен против Блокотехна, отворајќи ја полуфиналната ...

No comments 27-05-2019

Гевгелија за почетници

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
ЈОСИП БРОЗ ТИТО БИЛ ПРИТВОРЕН ВО ГЕВГЕЛИЈА

ЈОСИП БРОЗ ТИТО БИЛ ПРИТВ…

Сигурно до сега стотици пати сте поминувале покрај оваа куќа која ја гледате на нашата слика, ...

No comments 01-06-2019

ГЛИГОР СТАРДЕЛЕВ-СЛИКАР,ИНОВАТОР,ФИЛОЗОФ

ГЛИГОР СТАРДЕЛЕВ-СЛИКАР,И…

Во далечната 2006 година, за тогаш неделникот „Добар Глас“, направив интервју со Голе, така го ...

No comments 23-05-2019

КУЛТНА ПАЛКА ОД НЕКРОПОЛАТА МИЛЦИ – ГЕВГЕЛИЈА

КУЛТНА ПАЛКА ОД НЕКРОПОЛА…

Некрополата Милци во археолошката наука е позната повеќе од четири децении, благодарение на заш...

No comments 23-05-2019

ПРВИОТ МЛАДИНСКИ ЗАБАВЕН ОРКЕСТАР ВО ГЕВГЕЛИЈА

ПРВИОТ МЛАДИНСКИ ЗАБАВЕН …

Од 1951 до 1954 година, во Гевгелија делуваше првиот забавен младински оркестар, создаден непол...

No comments 14-05-2019

ГИ НЕМА ПОВЕЌЕ ВТОРОМАЈСКИТЕ ИЗЛЕТИ ВО ПРИРОДА

ГИ НЕМА ПОВЕЌЕ ВТОРОМАЈСК…

Со чашка ракија, салата и распалени скари. Граѓаните во Македонија а со тоа и во Гевгелија за в...

No comments 02-05-2019

ЗЛАТНАТА ФОЛИЈА ОД НЕКРОП…

Некрополата Милци, е евидентирана во1977/78 год. и на неа во неколку наврати (1979, 1983, 1995...

No comments 15-03-2019

ГРАДСКАТА ИНСТРУМЕНТАЛНА …

„Првите податоци за музичкиот живот во Гевгелија датираат од втората половина на 19-от век, ког...

No comments 14-03-2019

ОБИЧАИ ЗА ПРОЧКА ВО ГЕВГЕ…

Прочка претставува голем празник за македонскиот народ, најсвечен празник по Божиќ и Велигден, ...

No comments 10-03-2019

БОБАН ХУСЕНОВСКИ: ПРИВРЗО…

Во ингеренциите на богот Аполон, помеѓу другите е и грижата за музиката. Еден приврзок-лира во ...

No comments 06-03-2019

ПАЗАРОТ ВО МИНАТОТО ВО ГЕ…

Гевгелија, во 50-те и 60-те години на 19 век стана важно пазарно средиште на Гевгелиската котли...

No comments 24-02-2019

ПРВАТА АНТИЧКА КАДА- ГЕВГ…

Доколку тоа не го сториле до сега, топло препорачуваме на туристите, но и на оние гевгеличани к...

No comments 12-02-2019

ДИЧО ПАНОВ - АВТОМЕХАНИЧА…

Зачетоците на Авто Мото Друштвото во Гевгелија започнуваат уште од 1950 година кога во рамките ...

No comments 09-02-2019

Бизнис

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД ПРОИЗВОДСТВО НА КАЛИНКИ

ДАЛИ МОЖЕ ДА СЕ ЖИВЕЕ ОД …

Oд производство на калинки може да се живее, но само ако се обезбеди пласман на производите над...

No comments 16-06-2019

ОД УТРЕ НЕМА ПЛАЌАЊЕ ВО КЕШ НАД 35.000 ДЕНАРИ

ОД УТРЕ НЕМА ПЛАЌАЊЕ ВО К…

Од утре нема да бидат дозволени кеш плаќања во вредност над 500 евра. Ова е обврска од законо...

No comments 31-05-2019

„ВОРИ“ НАЈИНОВАТИВНА СРЕДНА КОМПАНИЈА ЗА 2019

„ВОРИ“ НАЈИНОВАТИВНА СРЕ…

Компаниите „Омега Рисрч“ „Аспект“ и „Вори“ се најиновативните компании прогласени на национални...

No comments 30-05-2019

„ИНТЕРКОМЕРЦ-БАУ МАРКЕТ“ ГО ПРОСЛАВИ 26-ОТ РОДЕНДЕН

„ИНТЕРКОМЕРЦ-БАУ МАРКЕТ“ …

Вчера, на 27 мај 2019 година, понеделник, во кругот на компанијата „Интеркомерц Бау Маркет“,се...

No comments 28-05-2019

„САРДИЧ“ БАРА 350 МИЛИОНИ ЕВРА ОШТЕТА ЗА „КАЗАНДОЛ“ УПРАВНИОТ СУД ВЕЛИ РАСКИНУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ Е ЗАКОНИТО

„САРДИЧ“ БАРА 350 МИЛИОНИ…

Украинската компанија „Сардич“, на која Влaдата и ја одзеде концесијата за експлоатација на руд...

No comments 25-05-2019

КОНТИ ХИДРОПЛАСТ, 20 ГОДИНИ ОДРЖЛИВ КВАЛИТЕТ

КОНТИ ХИДРОПЛАСТ, 20 ГОДИ…

Од сертификационото тело Quality Austria Center , од Австрија ,оваа година Конти Хидропласт ...

No comments 23-05-2019

ГЕВГЕЛИЈА И СТРУМИЦА ПРАВАТ МИЛИОНИ ЕВРА ОД АЈВАР

ГЕВГЕЛИЈА И СТРУМИЦА П…

Четири големи македонски капацитети за преработка и конзервирање зеленчуци и овошје лани направ...

No comments 23-05-2019

РАКИЈА ОД ЈАПОНСКО ЈАБОЛКО СЕ ПРАВИ САМО ВО СТОЈАКОВО

РАКИЈА ОД ЈАПОНСКО ЈАБОЛК…

Сигурно ви е познато дека ракијата се прави исклучиво од овошје, и тоа најчесто од грозје и сли...

No comments 21-05-2019

ОТВОРЕН 86-ОТ ЗЕМЈОДЕЛСКИ САЕМ ВО НОВИ САД

ОТВОРЕН 86-ОТ ЗЕМЈОДЕЛСКИ…

Во саботата на 11 мај, беше отворен, во Нови Сад, Република Србија, Меѓународниот земјоделски с...

No comments 13-05-2019

ЦРНА ГОРА ЗАБРАНИ РАБОТА …

Владата на Црна Гора ги усвои измените на Законот за внатрешна трговија со кои се забранува раб...

No comments 13-03-2019

СЕ ПРОДАВА МАГЛА ВО СТАКЛ…

Интересни се начините на кои луѓето заработуваат, а во Хрватска меѓу нив се истакнуваат два – п...

No comments 24-02-2019

„МАКОТЕН„ ОД ГЕВГЕЛИЈА ВО…

Мал е бројот на фирми во Македонија кои можат да се наречат големи работодавци. Статистиката ве...

No comments 15-02-2019

ПОГОЛЕМО УЧЕСТВО НА ЖЕНИТ…

Министерството за земјоделие, шумарство и водостопанство работи на измена на Националната прогр...

No comments 10-02-2019

„ДОЈРАН СТИЛ„ МЕЃУ ПЕТТЕ …

Металопреработувачката индустрија во Македонија оваа година покажа знаци на опоравување, после ...

No comments 13-11-2018

ОТВОРЕН ПОГОН НА ГРЧКАТА …

Од неодамна, семејството на малите и средни претпријатија, кои се отвораат од страна на грчки д...

No comments 09-08-2018

СЕКОЈ ОД НАС ЌЕ МОЖЕ ДА П…

Со новиот закон за енергетика, македонските домаќинства можат да произведуваат електрична енерг...

No comments 07-08-2018

10 ИНОВАЦИИ КОИ ЌЕ ЈА ИЗМ…

Иновациите се двигателот на светската економија, и не може да бидеме попродуктивни без новите т...

No comments 04-08-2018

„ЕНДОМАК„ СЕ РЕБРЕНДИРА В…

Уште од самиот свој почеток, со отворањето на првата стоматолошка ординација во Струмица, во 19...

No comments 27-07-2018

ТУРИЗМОТ ВО ОПШТИНА ГЕВГЕ…

Тони Павловски, дипломиран менаџер по туризам и хотелско ресторанско работење, во колумната за ...

No comments 24-07-2018

Забава

 • 1
 • 2
 • 3
Prev Next
„ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО И Е ПЕТРУНИЈА“ ОД УТРЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА

„ГОСПОД ПОСТОИ, ИМЕТО И Е…

Mакедонската премиера на филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на режисерката Теона Струг...

No comments 16-06-2019

НАЈПРОДАВАНИ МУЗИЧКИ АЛБУМИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА

НАЈПРОДАВАНИ МУЗИЧКИ АЛБУ…

Музика слушаат сите и секој има омилени музичари, бендови и албуми. Се случува одредена песна и...

No comments 15-06-2019

ЌЕ ДАДЕТЕ ЛИ 300 ДОЛАРИ ЗА ДА ГУШКАТЕ КРАВИ И ДА СЕ ОПУШТИТЕ?

ЌЕ ДАДЕТЕ ЛИ 300 ДОЛАРИ З…

Прегрнувањето крави е нов тренд што завладеа во светот. Ако никогаш не сте можеле да се замисли...

No comments 15-06-2019

OPENING PARTY! СЕ ОТВОРА СЕЗОНАТА НА „БЕЛ РАЈ“ МИРАВЦИ

OPENING PARTY! СЕ ОТВОРА …

Во недела, на 16 јуни, точно во 12.55 часот е закажана забава, со која симболично ќе биде отвор...

No comments 14-06-2019

МОБИЛНИТЕ ГИ ПОБЕДУВААТ ТЕЛЕВИЗОРИТЕ

МОБИЛНИТЕ ГИ ПОБЕДУВААТ Т…

Се случи и тоа - Американците сега минуваат повеќе време на мобилните телефони и на таблетите о...

No comments 12-06-2019

ХЕВИ МЕТАЛ ПЕСНИТЕ НЕ ГИ ПРЕТВОРААТ ДЕЦАТА ВО „ОШТЕТЕНИ ЛИЧНОСТИ“

ХЕВИ МЕТАЛ ПЕСНИТЕ НЕ ГИ…

Во 80-тите години Центарот за музички ресурси на родители, организација основана одТипер Гор и ...

No comments 02-06-2019

СТИНГ ЌЕ ГО ПОЧНЕ КОНЦЕРТОТ ПОДОЦНА ПОРАДИ РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР

СТИНГ ЌЕ ГО ПОЧНЕ КОНЦЕРТ…

Поради настапот на Вардар на Фајнл-фор турнирот во Келн и можноста македонскиот шампион да игра...

No comments 30-05-2019

ФОЛК ФЕСТ ВАЛАНДОВО 2019

ФОЛК ФЕСТ ВАЛАНДОВО 2019

Вкупно 20 нови песни ќе бидат интерпретирани на годинашново издание на Фолк Фест Валандово кое...

No comments 29-05-2019

СТРИПОТ АЛАН ФОРД СЛАВИ ПЕДЕСЕТ ГОДИНИ

СТРИПОТ АЛАН ФОРД СЛАВИ П…

Стрипот Алан Форд слави педесетти роденден. Половина век откако ТНТ групата од цвеќарницата за ...

No comments 27-05-2019

МЕТЈУ НИМИЦ-НАЈДОБРО ЈАГНЕШКО ВО СВЕТОТ СЕ ПРАВИ ВО МРЗЕНЦИ

МЕТЈУ НИМИЦ-НАЈДОБРО ЈАГН…

Американскиот дипломат Метју Нимиц во разговор за Дојче веле открива што го мотивирало да истра...

No comments 23-05-2019

ПОСЛЕ СЕДУМ ГОДИНИ ТАМАРА „ГОРДО“ И МОЌНО НЕ ОДНЕСЕ ВО ЕВРОВИЗИСКОТО ФИНАЛЕ

ПОСЛЕ СЕДУМ ГОДИНИ ТАМАРА…

Тамара со Proud беше првата финалистка од втората полуфинална вечер на 64-та по ред Евровизија,...

No comments 16-05-2019

„BILLBOARD“ ЈА ВБРОИ „ГОРДА“ НА ТАМАРА МЕЃУ ПЕСНИТЕ КОИ БИ МОЖЕЛЕ ДА ПОБЕДАТ НА ЕВРОСОНГ“

„BILLBOARD“ ЈА ВБРОИ „ГОР…

Светски познатото списание Billboard ја вброи „Proud“ на Тамара Тодевска меѓу песните кои имаат...

No comments 16-05-2019

 

РЕКЛАМИРАЈ СЕ НА ТВ НОВА 12 ГЕВГЕЛИЈА
Контактирајте не!